Wykorzystaj język teściowej – zadbaj o swoje zdrowie

Wczoraj napisałem Wam o zakładaniu mikro ogródka na parapecie. Nadchodzi na to sezon, z uwagi na większą ilość światła słonecznego i ja wciąż kompletuje mikro uprawy na najbliższy okres. Będę Wam na pewno pokazywał zdjęcia, bo obecnie prócz roślin czysto użytkowych-kuchennych, jak np. świeża herbata miętowa, chcę posadzić jakieś rośliny lecznicze, czy o szerszym użytku. W sumie nie tylko na parapet.

Jedną z polecanych przeze mnie roślin jest język teściowej. Jest to roślina łatwa w hodowli i ma dość niezwykłe właściwości na tle innych roślin użytkowych. To jest jeden z lepszych naturalnych filtrów powietrza. Jest w stanie skutecznie zneutralizować szkodliwe związki w domu osoby palącej papierosy, jest w stanie zneutralizować toksyny wydobywające się z farb i lakierów (nowe meble, pokój po remoncie – jak u mnie teraz). Roślina jest polecana dla osób cierpiących na częste infekcje układu oddechowego i alergików.

To genialny i 100% eko filtr powietrza, który nie potrzebuje prądu i zasilania, wystarczy pamiętać o podlewaniu. Poleca się wstawić jeden język teściowej do jednego małego i średniego pomieszczenia. Do dużych pokoi nawet 2 sztuki. Na zdjęciu język teściowej w moim biurze.

Mikro-uprawy na parapecie