SRware Iron, czyli „Google Chrome” z ochroną prywatności.

Wielu z nas używa przeglądarki Google Chrome, która mimo że jest fajna i funkcjonalna jest skrajnie niekorzystna pod kątem naszego bezpieczeństwa w sieci…

werbung

Dlaczego bezpieczeństwo jest ważne? No właśnie – skoro odwiedzasz taką stronę jak Miejski Survival najwyraźniej już to wiesz i szkoda czasu Twojego, jak i autora na patetyczny akapit o wielkiej wadze bezpieczeństwa w internecie.

Chrome wysyła do Google wszystkie informacje o użytkowniku i jego zachowaniu, nawet jeśli nie jesteś zalogowany/a na konto Google… natomiast w SRware Iron usunięto takie 'atrakcje’ przeglądarki jak nadawanie unikalnego identyfikatora (Client-ID), przechowywanie informacji o dacie instalacji przeglądarki (Timestamp), przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji (RLZ-Tracking), itp.

Iron posiada tryb Incognito znany także z najnowszego Firefoksa oraz coś, co mnie bardzo cieszy… wersję przenośną przeglądarki, z której możemy korzystać np. podpinając pendrive na komputerze gospodarza z zainstalowaną wersję Iron Portable i korzystając nie zostawiając żadnych prywatnych danych w komputerze gospodarza.

Tak więc, zachęcam do pobrania i wypróbowania tej przeglądarki, jeśli lubisz i używasz Google Chrome.