Lokalizacja samochodu lub bliskiej osoby przy użyciu telefonu komórkowego i lokalizacji SMS.

Kiedyś czytelnik napisał mi o patencie jaki sam stosuje. Wykorzystując fakt, że pojawiły się sieci, gdzie telefon można za obopólną zgoda posiadaczy karty SIM zlokalizować za pomocą SMS czytelnik postanowił na stałe spiąć instalacje elektryczną samochodu z aktywną komórką.

220px-Nokia2600W naszym telefonie możemy włączyć opcje lokalizacji przez SMS. Zależnie od operatora taką opcję aktywuje się albo w ramach pakietów/aplikacji typu bezpieczny telefon, albo w nawet w zwykłej starej komórce (typu nieśmiertelna Nokia) posiadającej opcję na kartę zupełnie bezpłatnie (wtedy płaci się za każdy SMS lokalizacyjny około 1 zł +VAT)

Co to daje? W razie kradzieży naszego samochodu po prostu z upoważnionego telefonu sprawdzamy kodem SMS, gdzie znajduje się nasz pojazd. Otrzymamy informację zwrotną z nazwą miasta i ulicą, lub najbliższym skrzyżowaniem ulic.

Pozostaje jeszcze kwestia ukrycia telefonu i dyskretnego poprowadzenia przewodów – czytelnik zaproponował przeciągnąć kabel od instalacji zapalniczki, lub od gniazdka 12V w bagażniku (ja np. takie posiadam i przypuszczam, że Ty także) a telefon (naturalnie wyciszony) ukryć pod siedzeniem, w bagażniku w bocznym schowku, lub nawet wszyć/wcisnąć w piankę siedziska.

Oczywiście, wykorzystamy tę opcję nie tylko do ochrony naszej własności, ale także np. do sprawdzenia gdzie znajduje się nasze dziecko w danej chwili.