Kradzieże z samochodów. Rozbój podczas jazdy przez miasto.

Assalto_Av_Atlantica_RioW ostatnich czasach złodzieje najpewniej naoglądali się filmów o czarnych braciach z getta i naśladują ich metody na szybkie wzbogacenie się. Nikogo przeglądającego policyjne statystyki już nie dziwi sytuacja nagłego otwierania drzwi samochodu, kiedy kobieta stoi w korku lub na światłach i szybkie zabranie damskiej torebki z siedzenia pasażera, gdzie zwykle podczas jazdy się znajduje.

Panie nie są niestety jedynymi ofiarami nowego trendu w złodziejskiej modzie – to samo dotyczy także starszego pokolenia panów, którzy masowo preferują tzw. saszetki.

Starsi panowie – fani saszetek – mogą z kolei popatrzeć na młodsze pokolenie, które w tym miejscu bardzo lubi zostawiać laptopy – także łakomy kąsek dla złodzieja.

Ochrona przed taką kradzieżą nie jest żadną tajemnicą, to prosty i niezawodny sposób, o którym jednak mało kto pamięta – upewnijmy się po prostu, że w czasie jazdy przez miasto drzwi są zablokowane przed otwarciem z zewnątrz! W większości nowych modeli samochodów ta blokada jest dostępna „centralnie” i jest gdzieś w zasięgu kierowcy. Warto sprawdzić jak w Twoim aucie się to aktywuje.

Pomyślmy też o bagażniku samochodu, który bez blokady otworzyć równie łatwo – a może tam się znajdować na przykład firmowy laptop, czy inny cenny bagaż.