Kostka rosołowa. Sposób na szybkie rozgrzanie

Za oknem zimno i łatwiej niż kiedy indziej jest przemarznąć i przeziębić się. Dzisiaj pokażę Wam prosty sposób na ekspresowe rozgrzanie się. Nic nie rozgrzewa tak dobrze jak kubek gorącej zupy (wbrew pozorom – nawet alkohol), ale na zrobienie zupy trzeba czasu.
Proponuję wykorzystać kostki rosołowe do zrobienia ekspresowego kubka. Bierzemy połowę kostki, kubek wrzącej wody, zalewamy i mieszamy. Prawie gotowe.
Jeśli rozgrzewasz się w terenie, nie ma miejsca na fanaberie. Jeśli jednak jest możliwość dodaj do kubka małą łyżkę oliwy z oliwek lub smalcu ze skwarkami. To sprawi, że ekspresowy rosół stanie się bardziej krzepiący, a dodatkowe kalorie pozwolą się szybciej rozgrzać.

Wspomniałem o alkoholu. Uważaj! Kubek grzańca pozwala się też rozgrzać, ale równie szybko rozszerza naczynia krwionośne, przez co naraża na hipotermię. Zatem po grzańcu droga jest jedna, do ciepłego łóżka, pod pierzynę i jeszcze koc na dokładkę i do rana z niego nie wychodzić. na zewnątrz  W terenie nigdy nie stosuj tego sposobu. W prawdziwej sytuacji survivalowej takie 'rozgrzanie’ może cię finalnie sporo kosztować.

Jakie Ty masz sposoby na ekspresowe rozgrzanie się – napisz!

Herbata świerkowa