Komentarze na blogu, FB i okolicach

Dzisiaj mały wpis techniczny – wiadomość dla osób komentujących na moich blogach w związku ze zmianą systemu komentarzy.

Po pierwsze:

Po pierwsze system prosi o Twój e-mail. To wymóg zastosowanego systemu, ale twój e-mail NIE jest mi do niczego potrzebny, nie buduję list mailingowych, nie spamuję skrzynek, nie korzystam z tych maili. Najlepiej podaj fałszywy mail w komentarzach, ale wyglądający na tyle sensownie, że mechanizm antyspamowy cię nie wytnie.

Po drugie:

Nie reklamuj w komentarzach Twoich firm survivalowych, sklepów, kursów, czy komercji, którą prowadzisz. Takie wpisy wyrzucam, a Ty i np. Twój sklep internetowy trafiacie do rejestru spamerów systemu Akismet (a to się rozchodzi po necie dalej i dużo na tym tracisz). Chcesz legalnej reklamy – skontaktuj się i dogadaj.

Po trzecie:

Nie życzę sobie jakichkolwiek negatywnych epitetów w stosunku do bloga, zawartych na nim treści i mojej  osoby. To jest moje prywatne miejsce w sieci i chcę na nim przyjaznej atmosfery. Jeśli się nie zgadzasz z treścią wpisu wyraź to grzecznie w stylu „Witam. Nie zgadzam się, ponieważ A)… B) …C)…. Pozdrawiam”. W przeciwnym razie pożegnamy się. Dotyczy to także FB.

Piszę to całkiem serio, to NIE jest miejsce publiczne, to moja własna domena, hosting i treści – proszę to uszanować. Łamanie blogowych zasad spotka się z adekwatną reakcją.

Pozdrawiam,

admin