Kino postapokaliptyczne: Air / Powietrze 2015

Fanom wszelkich klimatów „postapo” polecam ten film do oglądnięcia w weekend. Nie zawiedziecie się. Klimat w sam raz na zimowy czy jesienny wieczór.

Klaustrofobiczna atmosfera schronu. Oczekiwanie… jednak czas wcale nie ciągnie się tutaj leniwie. Każda sekunda jest na wagę złota… czy bohaterowie zdążą zrobić to, co jest najważniejsze zanim wybije ostatnia sekunda…

Dwójka techników opiekuję się schronem, w którym hibernują wybrani przedstawiciele gatunku „homo sapiens”, którzy mają zaludnić Ziemię na nowo po ostatniej wojnie, która całkowicie skaziła planetę. Regeneracja planety zajmie długie lata. W tym czasie schronem opiekuje się dwójka serwisantów, którzy raz na kilka lat zostają na krótką chwilę wybudzeni z hibernacji, w celu sprawdzenia systemów i dopilnowania, by wszystko działało zgodnie z planem.

Tym razem jednak wszystko idzie nie tak, a licznik, odmierzający czas do kolejnej hibernacji bije nieubłaganie. Cenny czas ucieka. Zasoby energii i powietrza są ograniczone. Co robią główni bohaterowie, czy uda się uzyskać pomoc z sąsiedniego schronu?

Czy dwójka techników będzie solidarna w obliczu problemów? Czy klaustrofobia i samotność będą stanowiły barierę nie do przekroczenia, czy może jednak uda się przeżyć?

A może jesteście ciekawi jak naprawdę wygląda Ziemia po wojennej apokalipsie? Tak… wygląda naprawdę ciekawie… musicie to zobaczyć…

Tymczasem zegar odmierza nieubłaganie czas… powietrze kończy się. Jaki będzie finał tej sytuacji?

Czy Ty też możesz mi polecić jakiś film w podobnym klimacie?

 

Polecam też:

„Prepersi – gotowi na wszystko” – film – krytyka