Dzisiaj krótko na temat budowy domu z kontenerów transportowych, która to jest popularna w naszym środowisku, szczególnie w USA. Zdjęcia przysłał mi Andrzej z Leszna, za co bardzo dziękuję. Przypatrzmy się sprawie.
Super. Jestem pełen podziwu dla wykonawcy za uwagę, choć mam kilka „ale”. Z podręczników na temat tego typu budownictwa wiem, że nie wolno wycinać za dużych połaci blachy, ponieważ one istotnie wzmacniają konstrukcję.
Nie za bardzo rozumiem ciężki fundament obok, jakby przygotowany na część murowaną. Czyżby inwestor chciał mieć jakąś konstrukcję hybrydową. Zobaczymy – czas rozwieje wątpliwości.
Co ty myślisz na temat tej konstrukcji i domów budowanych z kontenerów? Napisz.
Ten pomysł jest fajny, rozważam go jako punkt wyjścia do własnego biura. Minimalny metraż to niecałe 25 m2, koszt to ~2,5 tyś zł/m2, stawiają w kilka dni, nie wymaga pozwolenia 🙂 Fajna sprawa jak na naszej działce są inne plany zagospodarowania.
zarówno prawo budowlane, jak i regulaminy ROD, gdzie ja chcę coś takiego postawić, dopuszczają bez zezwolenia 35mkw powierzchni zabudowy
…Jako budowlę tymczasową na max. 6 miesięcy…
Przynajmniej teoretycznie, bo jeśli złośliwy sąsiad nie doniesie to nikt sie nie czepia.
to się już zmieniło od sty.1.2017
można już na stałe do 35mkw, wysokość przy dachu płaskim max. 4m, jedna kondygnacja
To już mi przychodzi sprytny pomysł , postawienia , dwóch takich, budynków i połączenia ich przejściem nie przytwierdzonym na stałe, do gruntu heh
ale to nie jest jako zabudowa tylko niezwiązana z gruntem tymczasowa instalacja – taki wóz Drzymały. Co prawda przepisy nakazują przesuwanie tego co jakiś czas, ale to by musieli z laserowymi miernikami sprawdzać 😉
Teoretycznie , taka metoda budowania domów powinna być tańsza, tak podkreślam teoretycznie. Ponieważ kontenery transportowe nie były projektowane z myślą o takim zastosowaniu. Ciekawe jak wykończy elewację, co ze ścianami wewnętrznymi? Jest wiele pytań, ale Wg mnie gdyby taka technika była tańsza o nawet skromne 20-30 proc. niż budynek tradycyjny, to ma to sens na każde 100 tyś. zł. 20 tyś alb o nawet 12 tyś. w kieszeni mas sens. Walory użytkowe nie powinny być dużo gorsze niż przy normalnym w cudzysłowiu budynku.
powiem ci tak, na filmach i w materiałach z USA stawiają na dobrą izolację wewnętrzną, elewacja często kontenerowa – w kolejnych edycjach wpisu będę linkował materiały z USA z polskim komentarzem – swoją drogą mam nadzieję, że będziemy razem śledzili temat na blogu
Wystarczy mieć otwarty umysł i odwagę by choć czasami „pływać pod prąd”, żeby odkryć, że „alternatywna” budowa domu może być, i ciekawsza, i tańsza niż metody „klasyczne”…
I nie chodzi tu tylko o budynki z kontenerów transportowych…
Wiele osób kupuje tanio stare drewniane budynki choćby na Podlasiu, zleca ich rozbiórkę i przeniesienie w dogodne dla nich miejsce…
Inni przebudowują stare stodoły lub remontują naprawdę zrujnowane domy…
Jeszcze inni budują ze słomy…
Możliwości jest więcej, a większość z nich okazuje się być tańsza niż „klasyczne” budowanie…
No ja nie jestem taki powien, czy tak hipotetycznie, wyszłoby , taniej kupić sobie drewniany dom na Podlasiu, rozebrać go, przetransportować np. do Leszna i tutaj go postawić, koncepcja bardzo ciekawa ale tak, rozbiórka, kosztuje, transport też, a i fundamenty i tak trzeba nowe zrobić, trzeba to zakonserwować( o ile taki stary dom będzie się jeszcze nadawał , to znaczy, czy już spróchniał czy jeszcze nie), trzba to poskładać na miejscu, a i tak materiały z odzysku nie będą już tak dobre jak nowe elekmenty drewniane. Pomysł ciekawy ale czy sensowny finansowo?
Jak będziesz w okolicach Bydgoszczy to – po wcześniejszym uzgodnieniu – zapraszam (ja też muszę dojechać).
Tak właśnie zrobiłem z rodzinnym domem mojego ojca przywiezionym z okolic Łomży.
Odkupiłem go od kuzynów 4 lat temu za 7 tys. zł. Ekipa rozebrała go przewiozła i złożyła za 35 tys. Remont i modernizacja kosztowały mnie 30 tys.zł.
Zatem za 62 tys. + fundamenty ojciec stał się szczęśliwym posiadaczem swojego niegdyś własnego domu o powierzchni chyba 59 m2 🙂
o to ciekawe – masz jakąś fotkę?
Nie, ale jade na świeta to zrobie
koszt transportu z Podlasia cię zabije w tym przypadku, elementy z rozbiórki trzeba przepuścić przez komory w tartaku, kolejny koszt – nie opłaci się
Witam postaram sie od powiedziec na pytanie pracuje przy wykonywaniu biur,magazynow,pomieszczen mieszkalnych z kontenerow transportowych.W srodku Kontenera stawiamy stelarz ocieplamy,regipsy cala instalacje chowamy za regipsami.Nalerzy pamietac of zabespieczeniu kontenera przed wilgocja Cena ok 500zl.