Broń hukowa w praktyce.

bron_hukowaJedyne do czego moim zdaniem nadaje się broń hukowa na osiedlu to starter sportowy, który widzimy na obrazku. Dawno, dawno temu w innym życiu i w innym (dużym) mieście miałem przez chwilę na pieńku z lokalną ekipą i zastanawiałem się nad kupnem atrapy broni – funkcjonalnej atrapy, bo hukowej!

Skonsultowałem się jednak z człowiekiem, który na temat ochrony, bezpieczeństwa, itp. wie kilkakrotnie więcej ode mnie i ten powiedział mi o co chodzi.

Niestety, być może jednorazowo dzięki broni hukowej uda się odstraszyć agresorów, jednak w końcu dojdą oni do faktu, że nie posiadasz prawdziwej broni… a prawdopodobieństwo tego jest bardzo duże. I wtedy zacznie się robienie sobie z ciebie jaj i lokalna ekipa pokaże ci co to znaczy zadzierać z nimi.

Być może zatem jest to dobry jednorazowy odstraszacz – jesteś w obcej okolicy, jesteś zaczepiany przez nieznajomych, perswazja werbalna nic nie pomaga i możesz poratować się bronią hukową, ew. jakimś pistoletem typu Keseru, jednak na mieście, tam gdzie cię kojarzą, unikaj takich zabawek Suma sumarum nie wyjdzie ci to na dobre. Pomyśl lepiej o innych środkach samoobrony.

Drogi czytelniku – co myślisz na ten temat? Napisz w komentarzu poniżej: